Piłkarska reprezentacja Ukrainy przedstawiła nowe stroje, w których jej gracze będą występować na meczach Euro 2012. Piłkarze zadebiutują w nich na boisku 11 listopada, podczas spotkania towarzyskiego z Niemcami w Kijowie. W tym meczu nie zagra kontuzjowany Miroslav Klose.

Nowe stroje ukraińskich piłkarzy utrzymane są w niebiesko-żółtej kolorystyce zawierają też elementy kultury ludowej. Na koszulce, prócz symbolu reprezentacji z godłem Ukrainy, tryzubem, na wysokości piersi umieszczono pas z ornamentyką przypominającą tradycyjną ukraińską wyszywankę. Znajdują się na nim między innymi dębowe liście, które niegdyś wyszywano na koszulach udających się w bój mężczyzn. Na tylnej części koszulki także znajduje się tryzub oraz hasło "Naprzód Ukraino!".

W piątkowym meczu w Kijowie Niemcy zagrają osłabieni. Na boisku nie pojawi się napastnik Lazio Rzym Miroslav Klose. 33-latek narzeka na spory ból w lewym kolanie i z pewnością będzie musiał odpocząć od futbolu przez kilka dni. Jak informuje niemiecka prasa, Klose prawdopodobnie jednak pojawi się w składzie reprezentacji w kolejnym starciu towarzyskim z Holandią, które odbędzie się 15 listopada. Klose jak dotąd ma na swoim koncie 112 występów w barwach niemieckiej kadry. Z 62 golami urodzony w Polsce napastnik jest drugim strzelcem w historii reprezentacji Niemiec. Do rekordzisty Gerda Mullera brakuje mu 6 trafień.