Do siedziby Ruchu Chorzów dotarły oficjalne zgody UEFA oraz rywala z Liechtensteinu, w sprawie zaplanowanego na czwartek meczu drugiej rundy kwalifikacyjnej Ligi Europejskiej. Wiadomo już, że spotkanie zostanie rozegrane Gliwicach.

Mamy już wszystkie niezbędne dokumenty, by spotkanie odbyło się na Stadionie Miejskim w Gliwicach. We wtorek rano trafiły do nas zarówno zgoda klubu FC Vaduz, jak i potwierdzenie ze strony UEFA. Termin meczu - czwartek, godz. 18 - nie uległ zmianie - powiedziała rzeczniczka klubu Donata Chruściel. Również ze strony gliwiczan nie ma przeszkód, by "Niebiescy" podjęli tam rywala z Liechtensteinu.

Z naszej strony nie ma żadnych przeszkód, a jest wyłącznie dobra wola, by pomóc sąsiadowi. Jeśli Ruch ma już wszystkie wymagane zgody, to zapraszamy. Zresztą już prowadziliśmy rozmowy na ten temat. Dysponujemy najnowocześniejszym obiektem na Śląsku i jestem przekonany, że zarówno chorzowscy piłkarze, jak i kibice będą się czuć na nim świetnie - dodaje Mateusz Małek, rzecznik Piasta, który na co dzień korzysta z gliwickiego stadionu.

Konieczność zmiany lokalizacji meczu wynika z niewłaściwego stanu murawy na stadionie Ruchu. Ma to związek z pracami prowadzonymi przez Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu. Prace nie zostały zakończone w zaplanowanym terminie.

Rewanż w Liechtensteinie odbędzie się 24 lipca. By awansować do fazy grupowej LE, Ruch musi wyeliminować trzech rywali. Finał najbliższej edycji LE odbędzie się 27 maja 2015 na Stadionie Narodowym w Warszawie.