Do 20 czerwca został przesunięty termin wpłat za bilety na mecze przyszłorocznych mistrzostw Europy. Chodzi o osoby, które do tej pory nie otrzymały w tej sprawie listów od UEFA. Termin minął w środę o północy. Poprzedni również został przesunięty - z 18 na 25 maja.

Osoby, które do tej pory nie otrzymały listu określającego sposobu płatności zostaną drogą elektroniczną powiadomione o tym, że termin dokonania wpłat został dla nich przesunięty do 20 czerwca - powiedział rzecznik spółki EURO 2012 Polska Juliusz Głuski.

Rzecznik jeszcze w środę zapewniał, że nowego terminu nie będzie, a każdy przypadek będzie rozpatrywany indywidualnie.

Losowanie osób, które wystąpiły o bilety na Euro-2012 odbyło się w kwietniu. Komputer zainstalowany w siedzibie UEFA w Nyonie, pod nadzorem notariusza, losowo dokonał wyboru spośród 12 149 425 zgłoszeń. Aplikacje napłynęły z 206 krajów. Ogólna liczba zgłoszeń - ponad 12 milionów - jest rekordowa w historii mistrzostw.

W drodze losowania do kibiców trafiło 41 procent z ogólnej puli około 1,4 mln biletów, czyli około 575 tysięcy. Pozostałe zostaną przekazane federacjom narodowym (32 proc.), sponsorom, gościom UEFA i nabywcom pakietów biznesowych. Bilety kosztują od 30 do 600 euro, w zależności od kategorii i rangi meczu. Najniższe ceny dotyczą tzw. trzeciej kategorii, a więc miejsc na niższych poziomach trybun za bramkami. Droższe są bilety drugiej kategorii (górne poziomy trybun za bramkami), a kolejny próg cenowy dotyczy trybun bocznych. Najwyższa cena, czyli 600 euro, to bilet pierwszej kategorii na mecz finałowy w Kijowie.