U.S. Open w golfie bez Tigera Woodsa

Środa, 8 czerwca 2011 (08:23)

Czternastokrotny zwycięzca turnieju golfa U.S. Open Amerykanin Tiger Woods nie wystąpi w tegorocznej edycji imprezy, która rozpocznie się w przyszłym tygodniu. Jeden z najsłynniejszych golfistów świata nie zagra z powodu kontuzji lewej nogi.

Jestem bardzo zawiedziony, ale decyzja lekarzy przesądziła sprawę - nie mogę grać, gdyż kontuzja może się powiększyć, a wtedy będę wyłączony ze sportu przez kilka miesięcy. Teraz lekarze zapewniają, że pod koniec czerwca będę zdrowy - napisał na swojej stronie internetowej Woods.

Pod koniec maja po raz pierwszy od 13 lat Tiger Woods wypadł poza czołową dziesiątkę światowego rankingu - znalazł się na 12. pozycji, a prowadził Anglik Lee Westwood.

35-letni Woods, który przez wiele sezonów był liderem rankingu, nie wygrał żadnego turnieju od listopada 2009 roku, tj. od triumfu w Australian Open. Jest o nim głośno od ponad półtora roku za sprawą skandalu obyczajowego. Na jaw wyszły liczne romanse i zdrady zwycięzcy 14 turniejów najwyższej rangi (m.in. Masters i PGA Championship).

Golfista zawiesił karierę sportową i poddał się kuracji w klinice leczącej uzależnionych od seksu, ale małżeństwa ze Szwedką Elin Nordegren nie uratował. Rozwód orzeczono pod koniec sierpnia 2010, jednak Woods zachował prawo do widywania się z dwójką dzieci. Ze współpracy z nim zrezygnowało kilka wielkich firm-sponsorów.

Tigera Woodsa często trapią kontuzje; już cztery razy operował lewe kolano, miał też problemy ze ścięgnem Achillesa w tej nodze.

Artykuł pochodzi z kategorii: Sport

RMF24-PAP