Stadion Narodowy, który będzie główną areną zmagań przyszłorocznych igrzysk olimpijskich w Tokio, oficjalnie otwarty! Budowa, na którą wydano blisko półtora miliarda dolarów, zakończyła się bez opóźnień, choć pojawiały się problemy.

Pierwszy projekt przebudowy został odrzucony, ponieważ opinia publiczna nie chciała zgodzić się na tak duże wydatki. W efekcie prace rozpoczęły się dopiero w grudniu 2016 roku.

Jestem świadomy, że pojawiło się wiele przeszkód przy budowie tego Stadionu Narodowego, który będzie symbolem igrzysk olimpijskich i paraolimpijskich w 2020 roku. W trakcie zmienił się projekt. Ukończenie budowy to efekt ciężkiej pracy i podejścia 'wszystko dla Japonii'. Dzięki temu dziś możemy świętować - powiedział szef japońskiego rządu.

W niedzielnej ceremonii wzięła udział tylko niewielka liczba zaproszonych gości. Pierwsze publiczne wydarzenie na stadionie zaplanowano na 21 grudnia.


Obiekt w stolicy Japonii, na którym 24 lipca odbędzie się ceremonia otwarcia, może pomieścić 68 tysięcy kibiców. Później na tej arenie będą odbywać się mecze piłkarskie oraz zawody lekkoatletyczne, a na 9 sierpnia zaplanowana jest ceremonia zamknięcia.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Jego córka zginęła w tsunami. Teraz Noriyuki Suzuki weźmie udział w sztafecie olimpijskiej