Sebastian Steblecki zdobył bramkę dla Cambuur Leeuwarden, a Arkadiusz Milik - dwie dla Ajaksu Amsterdam w meczu tych drużyn w 12. kolejce piłkarskiej ekstraklasy Holandii. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem broniących tytułu gości 4:2.

Steblecki, poprzednio zawodnik Cracovii Kraków, wpisał się na listę strzelców po raz pierwszy w tym sezonie już kilkadziesiąt sekund po pierwszym gwizdku sędziego.

Powołany do kadry biało-czerwonych na piątkowy mecz z Gruzją Milik wyrównał w 19. minucie, wykorzystując podanie Duńczyka Nicolaia Boilesena. Chwilę później prowadzenie Ajaksowi dał Davy Klaassen.

Drugi raz tego dnia Milik pokonał bramkarza rywali w 60. minucie. W sumie ma już pięć bramek w sześciu występach w ekstraklasie. Gospodarze zdołali zmniejszyć straty w doliczonym czasie drugiej połowy.

Steblecki rozegrał 59. minut, natomiast drugi z Polaków został zmieniony kwadrans przed ostatnim gwizdkiem arbitra.

Drużyna z Amsterdamu jest wiceliderem ekstraklasy, zgromadziła 26 punktów. O jeden więcej ma PSV Eindhoven, które swój mecz rozegra w niedzielne popołudnie.