Troje Polaków - specjalizująca się w skoku wzwyż Kamila Lićwinko, biegający 800 m Adam Kszczot i kulomiot Konrad Bukowiecki - zostało nominowanych przez European Athletics do tytułu najlepszych lekkoatletów stycznia. Możecie na nich zagłosować!

Rafał Sonik dla RMF FM: Sukces w Dakarze to także Wasz sukces

​"Przed wyjazdem do Argentyny "pożyczyłem" od kibiców mnóstwo energii i teraz chciałbym zwrócić ją chociaż częściowo" - mówi w RMF FM Rafał Sonik. Triumfator Rajdu Dakar w rywalizacji quadów, wygrał też plebiscyt RMF FM i Interii.pl na sportowca stycznia, zaledwie o trzy... czytaj więcej

Lićwinko już w pierwszym starcie w sezonie wyrównała wynikiem 2,00 rekord Polski. Na mityngu w Cottbus pokonała m.in. dwukrotną mistrzynię Europy Hiszpankę Ruth Beitię. W pierwszym dniu lutego na konkursie w Moskwie halowa mistrzyni świata uzyskała zaś 2,01. Lićwinko jest jedyną zawodniczką na świecie, która skoczyła w tym sezonie dwa metry.

Halowy wicemistrz świata Kszczot zajmuje pierwsze miejsce na światowej liście wyników z tego sezonu na 800 m. Sezon rozpoczął od pewnego zwycięstwa w Duesseldorfie - wynikiem 1.46,48.

Bukowiecki, który w marcu skończy dopiero 18 lat, kulą 6-kilogramową uzyskał w Toruniu wynik 22,38 i o 3 cm poprawił halowy rekord świata juniorów, należący dotychczas do utytułowanego Niemca Davida Storla.

Na naszych lekkoatletów możecie zagłosować za pośrednictwem facebookowego profilu European Athletics:

Zagłosuj w plebiscycie na Lekkoatletkę Stycznia!

Zagłosuj w plebiscycie na Lekkoatletę Stycznia!


(edbie)