Tomasz Majewski zrezygnował ze startu w sezonie halowym. Mistrz olimpijski w pchnięciu kulą przeszedł we wrześniu operację barku i miał długi okres rehabilitacji. Jak podkreślił, wszystko zmierza w dobrą stronę, trenuje i szykuje się do mistrzostw świata (26.8 - 4.9).

O zabiegu już zapomniałem, myślałem nawet o kolejnym pojedynku z mistrzem świata Cristianem Cantwellem 16 lutego w Bydgoszczy podczas mityngu Pedro's Cup, o halowych mistrzostwach Polski w Spale 19-20 lutego, ale ... trzeba dmuchać na zimne. Uznaliśmy z trenerem, że do wszystkiego trzeba podchodzić z głową, spokojnie, dlatego starty w zawodach rozpocznę od Diamentowej Ligi w Katarze 6 maja - powiedział Majewski.

Urodzony 30 sierpnia 1981 roku w Nasielsku zawodnik klubu AZS AWF Warszawa dodał, że przyjedzie do Bydgoszczy i zasiądzie na stanowisku komentatorskim Telewizji Polskiej. Planuje też być w Spale, gdzie osiem razy stawał na podium halowych mistrzostw kraju, jednak nie zawsze na najwyższym stopniu. Dwukrotnie zostałem pokonany - w 2003 roku przez Tomka Chrzanowskiego, a w 2007 roku przez Jakuba Giżę. Tym razem oddam medal bez walki - wspomniał wicemistrz świata z Berlina 2009, dla którego najważniejszą imprezą roku będą mistrzostwa świata w Korei Południowej na przełomie sierpnia i września.

Absolwent politologii Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego (Wydział Nauk Historycznych i Społecznych) jest zadowolony, że udało mu się być w Egipcie, zanim zaczęły się tam zamieszki i protesty.

Od dawna myślałem o wypoczynku w tym kraju i po raz pierwszy poleciałem na Sylwestra, razem z żoną. Nie spodziewałem się, że tak szybko dojdzie pod piramidami do takich wydarzeń. Trudno jest dziś przewidzieć ich finał. Egipt dla świata jest bardzo ważny, choćby z uwagi na Kanał Sueski i bliskość Izraela. Jestem zaniepokojony tym, co się tam dzieje - powiedział Majewski, który interesuje się zagadnieniami międzynarodowymi.