Tomasz Gollob (Caelum Stal Gorzów) został indywidualnym mistrzem Polski na żużlu, wygrywając w sobotę turniej finałowy w Toruniu z dorobkiem 13 punktów. Drugie miejsce zajął Krzysztof Kasprzak (Unia Leszno) - 11 + 3, a z trzeciego cieszyć się może Janusz Kołodziej (Unia Tarnów) - 11 + 2 pkt.

Najlepszy czas zawodów uzyskał w 6. wyścigu Wiesław Jaguś - 58,06. Turniej, który obejrzało dwanaście tysięcy widzów, sędziował Jerzy Najwer z Gliwic.

Po dwóch rundach turnieju prowadził obrońca tytułu Adam Skórnicki - 6 pkt, przed Danielem Jeleniewskim - 5 pkt. Tomasz Gollob, który w drugim starcie zajął trzecie miejsce za Wiesławem Jagusiem i Piotrem Prostasiewiczem, jak pięciu innych zawodników miał 4 punkty.

W trzeciej rundzie najlepszy polski żużlowiec zwyciężył przed Skórnickim, w klasyfikacji prowadził jednak nadal Skórnicki - 8 pkt, przed Gollobem i Kasprzakiem - po siedem punktów.

Do końca zawodów Gollob zwyciężał. Po czwartej rundzie już przewodził ex aequo wraz ze Skórnickim i Kasprzakiem - wszyscy mieli po 10 punktów. Za nimi plasował się Kołodziej - 9 punktów.

W ostatniej serii startów spośród czołówki triumfował tylko Gollob, zapewniając sobie po raz ósmy tytuł mistrza Polski. Kołodziej zdobył 2 punkty i zrównał się w punktacji z Kasprzakiem, który zdobył tylko 1 punkt. Obaj mieli więc po 10 punktów. Z walki o medale odpadł Skórnicki, który na koniec nie zdobył żadnego punktu.

O drugim miejscu zadecydował dodatkowy wyścig, w którym Kasprzak pokonał Kołodzieja.

Gollob poprzednio triumfował w mistrzostwach kraju siedmiokrotnie: w 1992, 1993, 1994, 1995, 2001, 2002 i 2006 roku.

W 18. wyścigu doszło do bardzo poważnego wypadku. Na pierwszym łuku czwartego okrążenia Baliński, atakujący znajdującego się na trzeciej pozycji Ząbika, nadział się na jego łokieć. Zawodnicy przewrócili się. Obaj zostali przewiezieni do szpitala. Ząbik został zabrany w stanie nieprzytomności, a u Balińskiego stwierdzono wstrząśnienie mózgu. Formalnie z powtórki został wykluczony Ząbik.

Klasyfikacja:

1. Tomasz Gollob Caelum Stal Gorzów
2. Krzysztof Kasprzak Unia Leszno
3. Janusz Kołodziej Unia Tarnów
4. Grzegorz Walasek Falubaz Zielona Góra
5. Wiesław Jaguś Unibax Toruń
6. Adam Skórnicki Lotos Wybrzeże Gdańsk
7. Adrian Miedziński Unibax Toruń
8. Piotr Protasiewicz Falubaz Zielona Góra
9. Krzysztof Jabłoński Start Gniezno
10. Daniel Jeleniewski Atlas Wrocław