Dotychczasowy asystent Tomasz Fornalik przejął obowiązki pierwszego trenera piłkarzy Ruchu Chorzów - poinformowały władze klubu. Mężczyzna zastąpił na tym stanowisku swojego starszego brata Waldemara, który został selekcjonerem reprezentacji Polski.

Chciałbym na wstępie podziękować za okazane zaufanie - powiedział nowy trener. Ostatnie dni to szczególny moment dla klubu. Można powiedzieć, że trudny. Dzisiaj oficjalnie przejmuję obowiązki pierwszego trenera i nie pozostaje nic innego, tylko wszyscy muszą zabrać się ostro do pracy. Nie będzie rewolucji - zaznaczył.

Prezes Ruchu zdradził, że władze klubu już od roku brały pod uwagę wariant awansu na stanowisko trenera młodszego z braci Fornalików. Skonsultowaliśmy ten pomysł z wieloma osobami, byłymi trenerami i piłkarzami Ruchu. Jesteśmy w stu procentach przekonani, że Tomasz Fornalik będzie kontynuował pracę nowego selekcjonera reprezentacji - powiedział Dariusz Smagorowicz.

Tomasz Fornalik będzie prowadził zespół warunkowo, bowiem nie posiada jeszcze wymaganej licencji UEFA Pro. W nowej roli zadebiutuje 19 lipca, gdy Ruch zmierzy się w pierwszym meczu II rundy eliminacji Ligi Europejskiej ze zwycięzcą pary FC Birkirkara - FK Metalurg Skopje. Nowy szkoleniowiec zapowiedział, że niebawem poinformuje, kto uzupełni jego sztab.

Tomasz Fornalik ma 39 lat. Pracuje w Ruchu Chorzów od 2006 roku. Był asystentem Marka Wleciałowskiego, Dusana Radolsky'ego, Bogusława Pietrzaka i swojego brata Waldemara Fornalika.