Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski odpadli w pierwszej rundzie turnieju ATP Tour na twardych kortach w Dubaju. Polscy tenisiści przegrali z Czechem Lukasem Dlouhym i Leanderem Paesem z Indii 6:7 (7-9), 3:6.

Pierwszy set był bardzo wyrównany. Obydwie pary konsekwentnie utrzymywały swoje serwisy, chociaż Polacy musieli bronić trzy "break pointy", a sami nie wykorzystali jednej szansy na przełamanie podania rywali. W tie-breaku zmarnowali też prowadzenie 5:4 i setbola przy 6:5, po czym przegrali go przy drugim setbolu dla przeciwników.

Po tym wyraźnie się pogubili i przegrali cztery pierwsze gemy drugiego seta. Zaczęli mozolnie odrabiać straty - 1:4, następnie 3:5, by w dziewiątym gemie nieoczekiwanie stracić swoje podanie.