​T-Mobile Ekstraklasa: Wielkanocna kolejka jak zwykle ze zmianami w terminarzu

Czwartek, 28 marca 2013 (09:40)

Już dziś rozpocznie się 20. kolejka piłkarskiej T-Mobile Ekstraklasy. Tradycyjnie w okresie Świąt Wielkanocnych piłkarze będą grać w czwartek, sobotę i poniedziałek. Dziś dwa spotkania. Po trzy mecze zaplanowano na sobotę i poniedziałek. Hit kolejki to derby Warszawy. Najpierw czekają nas jednak mecze w Bielsku-Białej i Zabrzu.

Na ławce trenerskiej Podbeskidzia zadebiutuje Czesław Michniewicz, który kilka dni temu zastąpił Dariusza Kubickiego. Dotychczasowy szkoleniowiec "Górali" postanowił przenieść się do Rosji. Michniewicz oficjalnie kontrakt podpisał wczoraj, wcześniej poprowadził z zespołem trzy treningi. Czasu miał mało i trudno spodziewać się rewolucji. Inaczej wyglądały przygotowania do meczu. Nowy trener zabrał piłkarzy na jednodniowe zgrupowanie do Szczyrku. Cel? Wzmocnienie psychiki i zapewne lepsze poznanie się.

W Kielcach najwięcej mówi się nie o samym meczu, ale o Tadasie Kijanskasie. Litewski obrońca nie zagrał w sparingu kadry z Albanią, bo chciał lepiej przygotować się do meczu z Podbeskidziem. Kijanskas ma bardzo udaną wiosnę i walczy o przedłużenie kontraktu - taka decyzja na pewno zadowoli kieleckich włodarzy.

Ciekawy mecz także w Zabrzu. Górnik, który wiosną gra słabo, zagra z Widzewem. Łodzianie po zimowej przerwie też nie zachwycają formą. Zabrzanie mają na koncie trzy porażki z rzędu. Widzew w tym czasie zdobył dwa punkty - za bezbramkowe remisy z Bełchatowem i Zagłębiem. Przerwa na reprezentację miała jednak dobrze podziałać na formę asów Górnika. Do dobrej dyspozycji wracają podobno Prejuce Nakoulma i Ireneusz Jeleń.

Co czeka nas w kolejnych dniach?

W sobotę piłkarskie emocje w Warszawie - o godz. 18 Polonia podejmie Legię, w której może zagrać aż trzech zawodników jeszcze niedawno biegających po boisku w barwach "Czarnych Koszul" - Władimer Dwaliszwili, Tomasz Brzyski i Tomasz Jodłowiec. Wcześniej Piast Gliwice zagra z Jagiellonią Białystok, a GKS Bełchatów zmierzy się ze Śląskiem Wrocław. W Poniedziałek Wielkanocny Zagłębie Lubin podejmie Ruch Chorzów, Lechia Gdańsk zagra z Wisłą Kraków, a Pogoń Szczecin z Lechem Poznań.

Artykuł pochodzi z kategorii: Sport

Patryk Serwański