Szczypiorniści rozpoczynają walkę o mistrzostwo Europy

Poniedziałek, 14 stycznia 2008 (08:58)

Od meczu z Chorwacją w czwartek 17 stycznia w Stavanger rozpoczną polscy piłkarze ręczni walkę o mistrzostwo Europy w Norwegii. Kolejnymi rywalami aktualnych wicemistrzów świata będą: w piątek Słoweńcy (godz.20.15) i w niedzielę Czesi (15.15). Z każdej grupy do następnej rundy awansują po trzy najlepsze zespoły.

Plan gier ME 2008:

runda wstępna

grupa A, Stavanger:/

czwartek, 17.01.2008:

Słowenia - Czechy 18.15

Chorwacja - Polska 20.15

piątek, 18.01.2008:

Czechy - Chorwacja 18.15

Polska - Słowenia 20.15

niedziela, 20.01.2008:

Polska - Czechy 15.15

Chorwacja - Słowenia 17.15

grupa B, Drammen:

czwartek, 17.01.2008:

Rosja - Czarnogóra 17.00

Dania - Norwegia 19.15

piątek, 18.01.2008:

Norwegia - Rosja 18.15

Czarnogóra - Dania 20.15

niedziela, 20.01.2008:

Dania - Rosja 17.15

Norwegia - Czarnogóra 19.15

grupa C, Bergen:

czwartek, 17.01.2008:

Niemcy - Białoruś 17.15

Hiszpania - Węgry 19.15

sobota, 19.01.2008:

Węgry - Niemcy 18.10

Białoruś - Hiszpania 20.15

niedziela, 20.01.2008:

Hiszpania - Niemcy 16.30

Węgry - Białoruś 18.30

grupa D, Trondheim:

czwartek, 17.01.2008:

Francja - Słowacja 18.15

Islandia - Szwecja 20.15

sobota, 19.01.2008:

Słowacja - Islandia 18.15

Szwecja - Francja 20.15

niedziela, 20.01.2008:

Słowacja - Szwecja 16.15

Francja - Islandia 18.15

runda główna:

grupa 1, Stavanger:

wtorek, 22.01.2008:

1. grupa A - 2. grupa B 16.15

2. grupa A - 1. grupa B 18.15

3. grupa A - 3. grupa B 20.15

środa, 23.01.2008:

1. grupa A - 3. grupa B 16.15

3. grupa A - 1. grupa B 18.15

2. grupa A - 2. grupa B 20.15

czwartek, 24.01.2008:

2. grupa A - 3. grupa B 16.15

3. grupa A - 2. grupa B 18.15

1. grupa A - 1. grupa B 20.15

grupa 2, Trondheim:

wtorek, 22.01.2008:

1. grupa C - 2. grupa D 16.20

2. grupa C - 1. grupa D 18.30

3. grupa C - 3. grupa D 20.30

środa, 23.01.2008:

1. grupa C - 3. grupa D 16.30

3. grupa C - 1. grupa D 18.30

2. grupa C - 2. grupa D 20.30

czwartek, 24.01.2008:

2. grupa C - 3. grupa D 15.20

3. grupa C - 2. grupa D 17.20

1. grupa C - 1. grupa D 19.20

runda finałowa, Lillehammer:

sobota, 26.01.2008:

o 5. miejsce:

3. grupa 1 - 3. grupa 2 13.00

półfinał:

1. grupa 1 - 2. grupa 2 15.30

2. grupa 1 - 1. grupa 2 18.00

niedziela, 27.01.2008:

mecz o 7. lub 9. miejsce (zwycięzca uzyska prawo gry w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich w Pekinie):

4./5. grupa 1 - 4./5. grupa 2 11.00

o brązowy medal:

przegrani z półfinałów 13.30

finał:

zwycięzcy półfinałów 16.00.

Złotego medalu będą bronić piłkarze ręczni Francji. Przed dwoma laty w Zurychu pokonali w finale Hiszpanię 31:23. Polacy pod wodzą trenera Bogdana Wenty uplasowali się na dziesiątej pozycji.

Artykuł pochodzi z kategorii: Sport

RMF FM - newsroom