​Stadion Śląski gotowy na mecz. Ważne informacje dla kibiców

Poniedziałek, 26 marca 2018 (17:30)

​Stadion Śląski w Chorzowie jest już niemal gotowy na przyjęcie polskiej reprezentacji piłkarskiej oraz naszego rywala - Korei Południowej - a także kilkudziesięciu tysięcy kibiców. Jutro nasza kadra, po 9 latach przerwy, zagra w tzw. Kotle Czarownic.

Na Stadionie Śląskim trwają ostatnie przygotowania. Trwa koszenie boiska. Zobaczymy, czy jutro też nie będzie takiej konieczności. Boisko już pięknie wygląda, trzeba jeszcze wstawić bramki. Dopieszczamy ten stadion - mówi RMF FM Adam Pawlicki, rzecznik Stadionu Śląskiego.

Dodaje, że nocne przymrozki murawie już nie zaszkodzą, bo jest ona cały czas podgrzewana. Dziś murawę testują piłkarze. O godz. 17:30 rozpoczął się trening polskiej reprezentacji, a godzinę później na boisko weszli Koreańczycy. Mecz rozpocznie się jutro o godz. 20:45. 

Nie możemy się już doczekać. Jest to pierwsza tak wielka impreza biletowana. Zrobiliśmy wszystko, co mogliśmy zrobić, więc myślę, że kibice będą zadowoleni. Liczymy na komplet i nie możemy się doczekać, kiedy ponad 50 tysięcy widzów zaśpiewa tutaj hymn Polski. Ciarki będą przechodziły po plecach - podkreśla Pawlicki. 

Jeśli ktoś wybiera się na mecz, ma bilet, może skorzystać z darmowej komunikacji publicznej. 

Kibice mogą korzystać z bezpłatnych przejazdów przez cały dzień, na wszystkich liniach obsługiwanych przez Koleje Śląskie. Jedyny wyjątek stanowi odcinek Chałupki - Bohumin. Aby skorzystać z tej oferty wystarczy podczas kontroli zamiast biletu na przejazd okazać bilet na mecz oraz akredytację meczową PZPN - tłumaczy Magdalena Iwańska, rzecznik prasowy Kolei Śląskich. 

Podobne zasady będą obowiązywać w autobusach i tramwajach KZK GOP, który uruchamia także dodatkową komunikację. 

Dodatkowa komunikacja na mecz reprezentacji Polski. Dowiedz się więcej

(ph)

Artykuł pochodzi z kategorii: Sport

Anna Kropaczek