Pięknie lekkoatletki: Małgorzata Hołub, Iga Baumgart, Adrianna Janowicz i Justyna Święty zostały wyróżnione tytułem Sportowca Kwietnia w plebiscycie RMF FM i Interii. Przedstawicielki sztafety 4x400 metrów zdobyły 21,56 procent głosów.

Justyna Święty i Adrianna Janowicz /PAP/Tytus Żmijewski /PAP

Polki w tym miesiącu po raz kolejny zaprezentowały się z bardzo dobrej strony w biegu 4x400 m. W stolicy Bahamów Nassau, gdzie odbyły się mistrzostwa świata w sztafetach, "Biało-czerwone" zajęły drugie miejsce, przegrywając jedynie z Amerykankami.

Nasze reprezentantki wywalczyły tym samym prawo startu na sierpniowych mistrzostwach świata w Londynie. Miesiąc temu nasze panie zdobyły złoto ME w Belgradzie, choć w stolicy Serbii zamiast Janowicz biegła Patrycja Wyciszkiewicz.

Hołub, Baumgart, Janowicz i Święty w głosowaniu wyprzedziły Artura Kozłowskiego (17,83 procent), zwycięzcę Orlen Warsaw Marathonu, i Kamila Glika (14,45 procent), lidera defensywy AS Monaco, które walczy o mistrzostwo Francji i awansowało do półfinału Ligi Mistrzów.