A rozpoczynamy od wizyty w Saporro, gdzie odbył się drużynowy konkurs skoków zaliczany do klasyfikacji Pucharu Świata. Nasza reprezentacja zajęła 10 miejsce. Zwyciężyli Austriacy, którzy wyprzedzili Japonię i Finlandię. Był to ostatni konkurs przed zimowymi igrzyskami olimpijskimi, które 8 lutego rozpoczną się w Salt Lake City. Polscy olimpijczycy z Adamam Małyszem na czele przygotowują się do igrzysk na lodowcu w austriackim Ramsau.

TENIS2

Thomas Johannson, 26-letni tenisista ze Szwecji po raz pierwszy w karierze wygrał turniej wielkoszlemowy. W wielkim finale Australian Open, Johannson wygrał z obchodzącym 22 urodziny Rosjaninem Maratem Safinem. Rekordzistą pod względem liczby zwycięstw jest Australijczyk Roy Emerson, który sześciokrotnie był najlepszy w międzynarodowych mistrzostwach Australii.

KOSZ3

Po raz kolejny na tarczy wracają polscy koszykarze z meczu eliminacyjnego do finałów ME. Tym razem zespół Dariusza Szczubiała w kompromitującym stylu przegrał wyjazdowe starcie z Białorusią 67:78. Białorusini uważani są za

najsłabszy zespół polskiej grupy. Była to trzecia z rzędu porażka polskich koszykarzy w tych eliminacjach. Szanse na wyjazd na finały do Szwecji, które odbędą się w przyszłym roku znacznie zmalały.

PILKA

Złota Nike, czyli najcenniejsze piłkarskie trofeum, o które walczą co cztery lata w finałach mistrzostw świata najlepsze reprezentacje, wczoraj po raz pierwszy w historii została przywieziona do Polski. Na Placu Zamkowym Puchar Świata podziwiał również trener polskiej reprezentacji Jerzy Engel.

Puchar Świata ma 36 centymetrów wysokości. Jest wykonany z 18-karatowego złota i waży pięć kilogramów. Kto wie, może w czerwcu z finałów w Japonii i Korei przywiozą go znowu do Polski Wałdoch, Olisadebe i spółka.