Fin Markus Gronholm wygrał samochodowy rajd szwecji, drugą eliminację mistrzostw świata. Mistrz świata z 2000 roku wyprzedził o półtorej minuty rodaka i kolegę z zespołu peżo - harriego rowanperę. Trzeci miejsca dla kierowcy forda fokusa hiszpana karlosa sajnca. Gronholm przejechał najszybciej 6 z 14 odcinków specjalnych. Po tym zwycięstwie Fin wjechał na pierwsze miejsce klasyfikacji generalnej mistrzostw świata, przed rodaka tomiego makinena z subaru. Makinen, najlepszy w pierwszej eliminacji sezonu, rajdzie monte karlo, musiał się wycofać z rajdu szwecji już na pierwszym etapie. Ranking konstruktorów po 2 eliminacjach mistrzostw świata otwiera peżo przed fordem i subaru. Rajd szwecji ma już ponad półwieku, a jeszcze nigdy nie wygrał go kierowca spoza skandynawii. Skandynawowie najlepiej radzą sobie ze śniegiem i lodem na trasie. Do mety dojechały wszystkie polskie załogi, wszystkie awansowały w klasyfikacji. Tomasz Kuchar i Maciej szczepaniak, którzy po dwóch etapach zajmowali swoją tojotą korollą 13 miejsce skończyli na 12 pozycji niecałe 7 minut za gronholmem. To wielkie osiągnięcie. Mistrzowie POlski Janusz Kulig i Jarosław Baran w mitsubiszi lanser - 29 miejsce. Paweł i Tomasz Dytko -też w mitsubiszi 45 pozycja.

Zatrzymujemy się na boisku. Jerzy Dudek znowu nie puścił gola w lidze angielskiej. Jego liwerpul zdemolował na wyjeździe lids 4:0. W pirwszej polowie prowadzenie gościom dał samobójczy gol ferdinanda. Po przerwie liwerpul znokautował gopsodarzy. W odstępie dwóch minut do siatki lids dwa razy trafił heski. w ostatbniej minucie Lids dobił na raty ołen, który najpierw trafił w poprzeczkę, ale później głókował już do siatki. Dudek pokazał się z najlpeszej stony pod koniec meczu kiedy zatrzymał dwa strzały piłkarzy lids z bliskiej odległości. Nasz bramkarz ma problemy z pachwiną, dlatego w wybijaniu piątek wyręczał go kolega z drużyny. Na nosie dudka nie sposób było przeoczyć specjalny plaster, który ułatwia oddychanie. Liwerpul zajmuje trzecie miejsce w tabeli. Ma tyle samo punktów co njucastl. Traci Dwa oczka do menczesteru junajted. menczester i liwerpul rozegrały mecz więcej od njucastl.