Selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski Franciszek Smuda powołał 21-letniego Adama Matuszczyka z FC Koeln na towarzyskie mecze z Finlandią (29.05), Serbią (2.06) i Hiszpanią (8.06). W ogłoszonej kadrze zabrakło Artura Boruca z Celtiku Glasgow, który miał wrócić do drużyny narodowej po kilkumiesięcznej przerwie. Trener ogłosił listę dziesięciu zawodników grających w ligach zagranicznych, na których liczy w najbliższych sparingach.

Matuszczyk błyszczy w rundzie wiosennej rozgrywek Bundesligi. Będzie miał szansę zadebiutować w reprezentacji. Niemieckie media sugerowały ostatnio, że powinien otrzymać powołanie do kadry Niemiec od Joachima Loewa.

Zawodnicy grający w polskich klubach zostaną powołani po najbliższych kolejkach ligowych. Ostateczna lista będzie gotowa do 13 maja. Zgrupowanie rozpocznie się 25 maja w Warszawie. Z Finlandią Polska zmierzy się w Kielcach. Później drużyna uda się na zgrupowanie do austriackiego Kufstein, gdzie zagra z Serbią. Z kolei z Hiszpanią Polacy spotkają się w Murcji.

Powołani piłkarze:

bramkarze: Tomasz Kuszczak (Manchester United), Łukasz Fabiański (Arsenal Londyn)

obrońcy: Dariusz Dudka (AJ Auxerre), Michał Żewłakow (Olympiakos Pireus), Łukasz Piszczek (Hertha Berlin)

pomocnicy: Rafał Murawski (Rubin Kazań), Jakub Błaszczykowski (Borussia Dortmund), Ludovic Obraniak (Lille), Adam Matuszczyk (FC Koeln)

napastnicy: Ireneusz Jeleń (AJ Auxerre)