Piłkarze Juventusu Turyn ponieśli wczoraj czwartą porażkę w tym sezonie ligowym. W Rzymie ulegli AS Roma 0:1. Jedyną bramkę strzelił Francesco Totti. "Stara Dama" pozostaje jednak liderem tabeli i ma pięć punktów przewagi nad Napoli.

W pierwszej połowie spotkania dominującą ekipą byli goście, ale nie przełożyło się to na strzelone bramki. Roma znakomicie radziła sobie ze szturmem rywali i potrafiła cierpliwie czekać na własne okazje. W 58. minucie przepięknym strzałem popisał się Totti, dla którego było to dziesiąte trafienie w historii meczów z Juventusem.

Pokonując Starą Damę udowodniliśmy, że nie zasługujemy na tak niską pozycję w tabeli. W każdym ze spotkań dajemy z siebie wszystko i tym razem przyniosło to efekty. Nareszcie sprawiliśmy wielką radość kibicom - mówił po meczu Totti. Roma wygrała po raz pierwszy od grudnia 2012 roku.

Dzisiaj swój mecz rozegra Napoli. Jeśli wicelider pokona Sampdorię, zmniejszy dystans do Juventusu do zaledwie dwóch punktów.