Malaga, jeden z czołowych hiszpańskich klubów, sfinalizowała transfer pomocnika Widzewa Łódź Bartłomieja Pawłowskiego. Niespełna 21-letni skrzydłowy został wypożyczony na rok, z opcją pierwokupu. Łódzki klub otrzyma za wypożyczenie 300 tys. euro. Jeśli po roku szefowie Malagi zdecydują się na transfer definitywny, będą musieli dopłacić kolejne 700 tys. euro.

Po otrzymaniu zgody komisji licencyjnej PZPN na wykupienie Pawłowskiego z Jagiellonii Białystok sfinalizowaliśmy sprawę jego transferu do Malagi. Do załatwienia pozostało jeszcze kilka kwestii formalnych, ale można już oficjalnie powiedzieć, że Bartek będzie wypożyczony do Malagi z opcją pierwokupu - powiedział członek zarządu i rzecznik prasowy Widzewa Michał Kulesza.

Jeśli Hiszpanie zdecydują się skorzystać z opcji pierwokupu, to do 300 tys. euro za wypożyczenie będą musieli dopłacić 700 tys. euro za transfer definitywny. Widzew będzie mógł również liczyć na inne korzyści, m.in. na część kwoty z kolejnego transferu piłkarza.

Grał w Widzewie zaledwie od zimy

Pawłowski trafił do Widzewa w przerwie zimowej poprzednich rozgrywek. W zespole prowadzonym przez Radosława Mroczkowskiego rozegrał 17 spotkań ligowych, w których strzelił cztery bramki.

Do Widzewa był wypożyczony z Jagiellonii Białystok, z którą związał się przed sezonem 2010/2011. Nie wywalczył sobie jednak miejsca w zespole, w którym zaliczył jedynie siedem spotkań ligowych. Później był wypożyczany do GKS Katowice, Jaroty Jarocin i Warty Poznań. W każdym z tych klubów spędził jedną rundę.

Przed przeprowadzką do Białegostoku Pawłowski grał w Promieniu Opalenica. Wcześniej był zawodnikiem Łódzkiego Klubu Sportowego, w którym rozpoczynał piłkarską karierę.

(MRod)