Finaliści Pucharu Stanleya, hokeiści Ottawa Senators pokonali na wyjeździe Boston Bruins 2:1 (po karnych) w niedzielnym meczu ligi NHL. "Senatorzy" z dorobkiem 24 punktów są najlepszą drużyną w tym sezonie.

"Niedźwiadki" z Bostonu prowadziły od piątej minuty po strzale Chucka Kobasewa. Goście wyrównali kwadrans przed końcową syreną, a na listę strzelców wpisał się Antoine Vermette. Losy spotkania rozstrzygnęły się w rzutach karnych. Po dwóch seriach gracze Senators prowadzili 2:0, po golach Daniela Alfredssona i Vermette'a.

W obecności 13 tys. widzów zespół Columbus Blue Jackets wygrał z St. Louis Blues 3:0. Gospodarze byli bardzo regularni, bowiem w każdej tercji zdobywali bramki. Kolejno do siatki ekipy Blues trafiali Manny Malhotra (16), Rick Nash (39) i Jason Chimera (53). Po raz piąty w tym sezonie czyste konto zanotował bramkarz Columbus, Pascal Leclaire. W niedzielę obronił 21 strzałów.

W ostatnim niedzielnym meczu drużyna Chicago Blackhawks przegrała u siebie z Nashville Predators 2:5. Po trzech minutach i 21 sekundach goście wygrywali już 2:0, a bramki uzyskali David Legwand i Aleksander Radułow. W 10. minucie kontaktowego gola strzelił Robert Lang, ale tuż przed zakończeniem pierwszej tercji było już 3:1, a krążek w siatce umieścił Martin Erat.