Gregor Schlierenzauer wygrał sobotni konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w norweskim Trondheim. Austriak oddał skoki na odległość 140 i 135 metrów. Adam Małysz uplasował się na odległej 25. pozycji. Kamil Stoch zakończył rywalizację po pierwszej serii skoków.

Skokiem na odległość 140 metrów zwycięzca konkursu ustanowił rekord skoczni. Tuż za najlepszym Gregorem Schlierenzauerem uplasowali się Fin Ville Larinto i Norweg Anders Jacobsen. Triumfator poprzedniego konkursu Pucharu Świata w fińskim Kuusamo Simon Ammann był piąty.

Najlepszy polski skoczek oddał dwa równe skoki, uzyskując 130 metrów w pierwszej i 128 w drugiej serii konkursu. Drugi z Polaków, których oglądaliśmy na skoczni w Trondheim, wylądował w pierwszej części zawodów na 121 metrze i nie zakwalifikował się do serii finałowej. Ostatecznie zakończył rywalizację na 46. pozycji.

W kwalifikacjach do konkursu wygraną zapewnił sobie skokiem na odległość 137,5 m Fin Harri Olli. Adam Małysz uzyskał wówczas odległość 129 metrów i zajął 13. miejsce, natomiast Kamil Stoch wylądował na 123 metrze, co dało mu 38. pozycję. Do konkursu nie awansowali Marcin Bachleda, który zajął 45. miejsce po skoku na odległość 119,5 m oraz Łukasz Rutkowski - 117 m (49.).

Drugi wynik w kwalifikacjach miał Norweg Anders Jacobsen - 135,5 metra, trzeci Fin Matti Hautamaeki - 136 metrów, który dostał jednak niższe noty za styl niż Norweg i został sklasyfikowany za nim.