Dwa tygodnie po rozpoczęciu nowego sezonu Ekstraklasy do gry wkraczają pierwszoligowcy. Na inauguracji Zagłębie Lubin zagra z Flotą Świnoujście. Ten mecz rozpocznie się o godz. 16:00. Trzy godziny później zagrają Sandecja Nowy Sącz i GKS Tychy.

Sezon na zapleczu Ekstraklasy zapowiada się całkiem interesująco. O powrót na piłkarskie salony na pewno będzie walczyło Zagłębie Lubin - jeden z najlepiej zorganizowanych polskich klubów, który od kilku lat nie odnosi sukcesów na boisku. Po spadku z Ekstraklasy w klubie się jednak nie przelewa. Dużo pieniędzy trafia do akademii, która ma wychować młodych gniewnych. Na wzmocnienia pierwszego składu zabrakło środków. Mimo to ambicje w Lubinie są duże - cel tylko jeden powrót do Ekstraklasy. Identyczne marzenie ma także Miedź Legnica. Odmłodzona kadra z trenerem Wojciechem Stawowym ma walczyć o awans. Kto jeszcze może włączyć się do walki? Zapewne Arka Gdynia. Ostatnio plany były podobne, ale skończyło się na  4. miejscu w tabeli. W kadrze zespołu spore zmiany, ale cele się nie zmieniły. Podobnie jest w przypadku Olimpii Grudziądz. Sporo zmian w składzie. Do drużyny dołączyli Łukasz Sapela czy Arkadiusz Aleksander. Poprzedni sezon udało się skończyć na 6. lokacie. Teraz w Grudziądzu chcą wypaść lepiej.

Ciekawe jak w nowym sezonie spiszą się beniaminkowie. Bytovia Bytów z Pawłem Janasem na ławce trenerskiej z pewnością może namieszać. Do klubu trafiło kilku zawodników znanych z występów w Ekstraklasie - Marcin Kikut, czy Daniel Mąka. Klub jest dobrze zarządzany, pensje wypłacane na czas. Można skupić się na walce o punkty. Do pierwszej ligi trafiły też Wigry Suwałki. Klub zasilił latem między innymi doświadczony Tomasz Jarzębowski. 17 lat na powrót do pierwszej ligi czekał Chrobry Głogów. W tym wypadku celem jest jednak tylko utrzymanie. W klubie jest dość biednie, ale przy odrobinie szczęścia zadanie może zostać wykonane. Ostatnim beniaminkiem jest Pogoń Siedlce. Tu o pierwszej lidze śniono przez 65 lat. Za zdobywanie bramek w klubie ma odpowiadać znany na Mazowszu Maciej Tataj, który ma za sobą występy w Ekstraklasie. W tym wypadku także myśli się głównie o tym by po roku nie znaleźć się znów w 2. lidze.

(acz)