Runmageddon szaleje na pustyni!

Sobota, 15 października 2016 (14:15)

W ten weekend Runmageddon zawitał na Śląsk po raz czwarty. Tym razem jednak zamiast biegu w klimacie górniczych hałd, uczestnicy mierzą się z wszechobecnym piaskiem Pustyni Błędowskiej w Dąbrowie Górniczej. Dzisiaj ponad 2 tysiące uczestników wzięło udział w biegu Runnmageddon w formule Rekrut na dystansie 6 km z 30 przeszkodami. Najszybciej z tym wyzwaniem poradził sobie Przemysław Senderski, który potrzebował 54:33, aby dotrzeć do mety. Najlepszą kobietą była Agata Pietroszek z czasem 1:03:52. W niedzielę Runmageddon Hardcore na dystansie 21km z ponad 70 przeszkodami, w którym udział weźmie ponad 1500 uczestników.

Uczestnicy czołgali się, przenosili ciężary, wspinali się na wysokie ściany, brodzili w głębokim piachu. Na przeszkodzie mentalnej musieli popisać się dobrą pamięcią oraz umiejętnością szybkiego rozwiązywania matematycznych zadań. Ci, którzy nie poradzili sobie z zadaniem za karę musieli  ciągnąć po piasku betonową trylinkę. Jak zawsze na Runmageddonie, tuż przed metą na wycieńczonych zawodników czekała żywa przeszkoda. Tym razem dostępu do mety strzegły Gliwickie Lwy, czyli drużyna futbolu amerykańskiego - Gliwice Lions.

W niedzielę na dystansie ponad 21 kilometrów z 70 przeszkodami w Runmageddonie Hardcore rywalizować będzie ponad 1,5 tysiąca osób. Prawdopodobnie padnie rekord liczby uczestników, jeśli chodzi o ten poziom trudności.

To już ostatni akord przed zbliżającymi się I Mistrzostwami Polski Biegów Przeszkodowych, które zostaną rozegrane już 6 listopada, podczas Finału Ligi Runmageddonu w Poznaniu. 

Runmageddon to największy cykl ekstremalnych biegów przez przeszkody w Polsce. Organizatorami imprezy są Fundacja Runmageddon oraz firma Extreme Events.

Runmageddon zwiastuje koniec ery nudnych biegów ulicznych oferując jego uczestnikom ekstremalne wrażenia. To wydarzenie nastawione na dobrą zabawę, do której pretekstem jest wysiłek fizyczny i rywalizacja o miano najtwardszego zawodnika. Uczestnik prąc naprzód wspinają się, czołgają, brną w błocie, skaczą, a także mierzą się z wodą oraz ogniem. Imprezy pod szyldem Runmageddonu odbywają się w formułach Intro (3 km i +15 przeszkód), Rekrut (6km i +30 przeszkód), Classic (12km i + 50 przeszkód) oraz Hardcore (21km i +70 przeszkód).

(mn)

Artykuł pochodzi z kategorii: Sport