Ruch Chorzów rogromił Cracovię 4:1

Sobota, 27 marca 2010 (19:48)

Ruch Chorzów pokonał na wyjeździe Cracovię 4:1 w spotkaniu 22. kolejki ekstraklasy. Chorzowianie udowodnili, że będą się liczyć w walce o europejskie puchary. Wynik meczu dość wiernie oddaje różnicę klas obu zespołów i ich pozycję w tabeli.

Po dzisiejszym zwycięstwie Ruch doskoczył do ścisłej czołówki - ma tyle samo punktów, co Lech Poznań i Legia Warszawa. Natomiast Cracovia po czwartej porażce w tym roku niebezpiecznie zsuwa się w okolicę strefy spadkowej.

Bohaterem meczu w Krakowie był Artur Sobiech. Napastnik Ruchu dał o sobie znać już w dziewiątej minucie, kiedy to dokładnie podał do Marcina Zająca, a ten nie miał problemów z pokonaniem Marcina Cabaja. Tuż po przerwie sam Sobiech wpisał się na listę strzelców, wykorzystując prostopadłe podanie Pulkowskiego.

Po godzinie gry było już 3:0 dla gości, a wynik podwyższył Łukasz Janoszka. Po jego silnym strzale pod poprzeczkę Cabaj nie miał najmniejszy szans. W 82. minucie po dośrodkowaniu Wojciecha Grzyba skutecznym strzałem głową popisał się znowu Sobiech. Kilka minut później po błędzie Krzysztofa Pilarza bramkę zdobył Mariusz Sacha, ale był to tylko gol honorowy.

Artykuł pochodzi z kategorii: Sport