Najlepszy piłkarz świata 2014 roku w plebiscycie FIFA i zawodnik Realu Madryt Portugalczyk Cristiano Ronaldo przeprosił na Twitterze za swoje zachowanie w meczu z Cordobą. W 82. minucie został ukarany czerwoną kartką. Wyjazdowe spotkanie wygrali Królewscy 2:1.

Ronaldo w 80. minucie sfaulował Jose Angela Crespo, a kilkadziesiąt sekund później uderzył w twarz Edimara.

"To było nieprzemyślane zachowanie. Przepraszam wszystkich, a przede wszystkim Edimara" - napisał na Twitterze Portugalczyk.

Bramki dla lidera rozgrywek strzelili Karim Benzema w drugiej minucie oraz z karnego w 89. Gareth Bale. Honorowym trafieniem dla gospodarzy popisał się Nabil Ghilas, skutecznie egzekwując jedenastkę w trzeciej minucie.

Po sobotniej kolejce Real Madryt z 48 punktami w 19 meczach wyprzedza o jeden punkt Barcelonę, która rozegrała o jedno spotkanie mniej.