"Znam dobrze drużynę Twente, mają bardzo dobrego szkoleniowca. Jest to świetny zespół. Fulham to jak na razie niewiadoma, jednak to także niezła ekipa. Z kolei Odense miało obiecujący wynik w walce z Villarrealem, ale odpadło z rozgrywek Ligi Mistrzów" - powiedział Robert Maaskant. Mistrzowie Polski zagrają w grupie K piłkarskiej Ligi Europejskiej.

Holender uważa, że zarówno jego podopieczni, jak i Legia Warszawa mają szansę, aby nie zakończyć swojej przygody w Lidze Europejskiej na fazie grupowej.

Maaskant podkreślił, że dla jego piłkarzy gra w tej lidze to możliwość rywalizacji z europejskimi drużynami i szansa zdobycia doświadczenia.

Losowanie grup odbyło się w piątek w Monako. Oglądałem ceremonię na żywo. Wolelibyśmy uczestniczyć w losowaniu Ligi Mistrzów. Myślę teraz, że mamy bardziej interesującą grupę niż moglibyśmy mieć w Champions League - dodał trener Wisły Kraków.

Faza grupowa LE potrwa od 15 września do 15 grudnia. Rywalizować będzie 48 drużyn, podzielonych na 12 grup. Po dwa najlepsze zespoły awansują do 1/16 finału (luty 2012), dołączą do nich też kluby z trzecich pozycji w grupach Ligi Mistrzów. Finał odbędzie się 9 maja w Bukareszcie.