Robert Lewandowski zdobył kolejną nagrodę. Polak gwiazdą roku w Niemczech

Poniedziałek, 19 sierpnia 2019 (22:08)

Świetna gra w poprzednim sezonie, 40 bramek dla Bayernu, 22 gole w Bundeslidze, 8 w Lidze Mistrzów, 7 w Pucharze Niemiec i 3 w Superpucharze – sprawiły, że Niemcy kolejny raz nagrodzili reprezentanta Polski Roberta Lewandowskiego. Kapitan naszej kadry zdobył tytuł Gwiazdy 2019 roku w plebiscycie przeprowadzanym przez „Sport Bild”.

Robert Lewandowski kolejny raz udowadnia, że równie dobrze jak strzelać gole, potrafi także zdobywać sympatię kibiców. Nasz reprezentant głosami czytelników dziennika "Sport Bild" zdobył nagrodę w plebiscycie w kategorii Gwiazda 2019 roku.

Ale to nie jedyna rzecz z jakiej może się cieszyć nasz napastnik - w pierwszej kolejce Bundesligi Lewandowski strzelił dwa gole w meczu z Herthą Berlin i wspólnie z Paco Alcacerem jest liderem strzelców Bundesligi. Dzięki dwóm golom na inaugurację, "Lewy" po raz kolejny zapisał się na kartach historii Bundesligi. Napastnik Bayernu jest pierwszym piłkarzem, który trafił w bramkę w pierwszej kolejce sezonu przez pięć lat z rzędu.

Jak podsumował Onet, w poprzednim sezonie Robert Lewandowski wywalczył swoje 7. mistrzostwo Niemiec. "Lewy" już po raz czwarty zdobył też koronę króla strzelców Bundesligi.

Na początku ubiegłego sezonu Polak triumfował z Bayernem w Superpucharze Niemiec (Bawarczycy pokonali w nim 5:0 Eintracht Frankfurt), a w majowym finale Pucharu Niemiec zespół Lewego pokonał RB Leipzig 3:0, dzięki czemu Polak po raz trzeci zdobył to trofeum. 

Artykuł pochodzi z kategorii: Sport

Magdalena Opyd

Onet/ RMF FM