Robert Lewandowski o meczu z Arsenalem: Jeśli zaprezentujemy swój styl, nie dostaną wielu szans

Poniedziałek, 13 lutego 2017 (18:01)

"Wszyscy czekają na to spotkanie" - tak o środowym pojedynku Bayernu Monachium z Arsenalem Londyn w 1/8 finału Ligi Mistrzów mówi napastnik niemieckiej ekipy Robert Lewandowski. W wypowiedzi cytowanej na oficjalnej stronie Bayernu polski snajper stwierdził: "Świetnie byłoby zdobyć co najmniej jedną bramkę i nie stracić żadnej".

Mistrzowie Niemiec przystąpią do starcia w Monachium podbudowani sobotnim wyjazdowym zwycięstwem w Bundeslidze nad FC Ingolstadt 2:0. Obie bramki padły w ostatnich minutach spotkania, a na listę strzelców wpisali się Chilijczyk Arturo Vidal i Holender Arjen Robben.

Wygrana w Ingolstadt była bardzo ważna, teraz skupiamy się już na Lidze Mistrzów. Wszyscy czekają na to spotkanie - powiedział Robert Lewandowski, cytowany na oficjalnej stronie Bayernu. To będzie dla nas wielkie wyzwanie. Mam nadzieję, że możemy pokazać udany występ i zagrać naprawdę dobrze - zaznaczył.

28-letni napastnik komplementował rywali. Arsenal ma bardzo dobrych piłkarzy. Oni wiedzą, co znaczy grać w Lidze Mistrzów - podkreślił, ale równocześnie zastrzegł: My musimy skupić się na sobie. Jeśli zaprezentujemy swój styl, przeciwnik prawdopodobnie nie dostanie dużo szans. Ale musimy zagrać dobrze od defensywy do ataku.

Świetnie byłoby zdobyć co najmniej jedną bramkę i nie stracić żadnej. To byłby dla nas udany wieczór - podsumował Lewandowski.

Początek środowego starcia w Monachium - o godzinie 20:45.

Pierwsze spotkania 1/8 finału Ligi Mistrzów odbędą się w czterech terminach (po dwa dziennie): 14 i 15 lutego oraz 21 i 22 lutego. Rewanże zaplanowano na 7/8 marca i 14/15 marca.

(e)

Artykuł pochodzi z kategorii: Sport