Robert Kubica w rozmowie z BBC przyznał, że ciągle marzy o powrocie do Formuły 1. Jeśli nasz kierowca zdecyduje się na próbę powrotu to zimą będzie musiał przejść kolejne operacje.

Robert Kubica startował ostatnio w Grand Prix Formuły 1 w 2010 roku. Kilka miesięcy później podczas rajdu we Włoszech doznał bardzo poważnych obrażeń. Od tamtej pory walczył najpierw o powrót do zdrowia, a później do sportu. Ostatecznie odnalazł się w rajdach samochodowych, ale nigdy nie porzucił myśli o powrocie do bolidu F1. W rozmowie z BBC przyznał, że ciągle jest to jego marzenie, ale pozostaje realistą.

Teraz głównym celem Polaka jest dokończenie sezonu w rajdowych samochodowych mistrzostwach świata. Za tydzień zobaczymy Kubicę w Rajdzie Hiszpanii, a w połowie listopada w Rajdzie Wielkiej Brytanii. Dopiero po zakończeniu sezonu Polak jeszcze raz przemyśli wszystkie możliwości. Jeśli zdecyduje się na próbę powrotu do F1 zimą będę musiał przejść kolejne operacje. Z pomocą lekarzy i przy odrobinie szczęścia to jest możliwe - przyznaje Kubica w rozmowie z BBC.

Dotychczas Kubica wziął udział w 76 wyścigach F1. Wygrał raz w Montrealu w 2008 roku. Łącznie na podium stał dwanaście razy. Otwarte pozostaje ciągle pytanie, czy któryś z zespołów zdecydowałby się na zatrudnienie doświadczonego zawodnika, ale po bardzo wielu trudnych przejściach.