Jesteśmy zainteresowani wypożyczeniem Davida Beckhama - potwierdzuł trener Tottenhamu Hotspur Harry Redknapp. Anglik chce sprowadzić piłkarza Los Angeles Galaxy i byłego gracza Manchesteru United i Realu Madryt do Londynu w styczniu.

Skontaktujemy się z Los Angeles Galaxy. Jeśli klub wyrazi zgodę, a David będzie otwarty na propozycję trzymiesięcznej umowy, będziemy zainteresowani wypożyczeniem - powiedział Redknapp.

Jestem pewien, że wciąż stać go na grę na najwyższym poziomie, inaczej nie zawracałbym sobie tym głowy. Beckham nie przyjdzie do nas aby zarobić mnóstwo pieniędzy, gdyż Tottenham nie wydaje ogromnych sum na wynagrodzenia zawodników - dodał.

Zdaniem trenera Tottenhamu, Beckham, który jest nadal zainteresowany grą w drużynie narodowej i chce pozostać w dobrej formie, byłby wzmocnieniem i mógłby pomóc drużynie, którą czeka wiele wyzwań na początku 2011 roku. Spurs zajmują obecnie 5. pozycję w Premier League i mają szanse na zajęcie miejsca w pierwszej czwórce na zakończenie sezonu. Zakwalifikowali się również do fazy pucharowej Ligi Mistrzów.

Beckham był już w przeszłości powiązany z Tottenhamem. Urodził się i wychował w północnym Londynie i zanim dołączył do Manchesteru United, trenował z drużyną Kogutów.

Wypożyczenie Anglika do londyńskiego klubu może jednak nie dojść do skutku. Wszystko jest uzależnione od LA Galaxy.

W poprzednich dwóch sezonach w okresie zimowym Beckham wypożyczany był do włoskiego AC Milan, aby podtrzymywać formę. Ostatni trzymiesięczny pobyt we Włoszech Anglik przypłacił jednak poważną kontuzją ścięgna Achillesa, która uniemożliwiła mu m.in. występ w tegorocznych mistrzostwach świata w RPA. Od tego czasu władze amerykańskiego klubu nie są pozytywnie nastawione do jego występów w Europie.

35-latek odrzucił już w tym sezonie oferty gry w Evertonie, West Ham United oraz Leicester City.