Już tylko 32 najlepsze drużyny (16 dziewcząt i 16 chłopców) pozostało na placu boju wielkiej ogólnopolskiej akcji "Ręczna na Orliku", którą Fundacja Orły Sportu organizuje przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz we współpracy ze Związkiem Piłki Ręcznej w Polsce. Zwycięzcy eliminacji wojewódzkich spotkają się w wielkim finale, który w dniach 12-14 czerwca odbędzie się w Kaliszu.

Do akcji w całej Polsce przystąpiło prawie osiem tysięcy dzieci z klas III i IV szkół podstawowych. W pierwszym etapie animatorzy pracujący na orlikach w cyklu turniejów wyłaniali najlepsze zespoły na swoich obiektach. Do drugiego etapu, który zakończył się 4 czerwca i miał na celu wyłonienie mistrzów wojewódzkich, przystąpiło 2560 dzieciaków. Bez względu na wynik sportowy, każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal, a trzy najlepsze zespoły nagrodzone zostały pucharami.

Zwycięzcy wojewódzcy już za kilka dni przyjadą do Kalisza, by walczyć o tytułu najlepszych w kraju. Oprócz pucharów, medali nagród rzeczowych dla wszystkich uczestników finału, główną nagrodą dla pierwszych czterech drużyn w kategorii dziewcząt i chłopców będzie udział w sportowym campie w Radziejowie.

W tym roku ambasadorem projektu jest wybitny reprezentant Polski, Przemysław Krajewski.