Rajdowe MŚ: Inauguracyjna wygrana Neuville’a

Niedziela, 26 stycznia 2020 (13:54)

Belg Thierry Neuville (Hyundai i20) wygrał Rajd Monte Carlo, inauguracyjną rundę mistrzostw świata. Drugie miejsce zajął Francuz Sebastien Ogier, a trzecie - Brytyjczyk Elfyn Evans (obaj Toyota Yaris).

Ta trójka stoczyła emocjonującą walkę o zwycięstwo w Monako. Przed niedzielnymi zmaganiami tych kierowców dzieliło tylko kilka sekund. Jednak ostatnie cztery odcinki specjalne należały do Neuville'a - Belg wygrał wszystkie i konsekwentnie budował przewagę nad rywalami.

Ostatecznie wyprzedził Ogiera, sześciokrotnego mistrza świata, o 12,6 s, a Evans miał 1,7 s straty do Francuza. Czwarty Fin Esapekka Lappi (Ford Fiesta) był już o ponad trzy minuty gorszy od zwycięzcy.

Już od jakiegoś czasu czekaliśmy na to zwycięstwo, ale w ten weekend udało nam się pokazać nasze możliwości. To wspaniały początek sezonu - powiedział na mecie Neuville, cytowany na oficjalnej stronie internetowej WRC.

Rajdu nie ukończył broniący tytułu mistrza świata Ott Tanak (Hyundai i20). Estończyk miał groźnie wyglądający wypadek na czwartym oesie. Wraz z pilotem Martim Jarveoją trafili do szpitala, ale nie odnieśli poważnych obrażeń.

Kolejna runda MŚ - Rajd Szwecji - odbędzie się 13-16 lutego.

Wyniki

1. Thierry Neuville (Belgia/Hyundai i20) 3:10.57,6
2. Sebastien Ogier (Francja/Toyota Yaris) strata 12,6 s
3. Elfyn Evans (W. Brytania/Toyota Yaris) 14,3
4. Esapekka Lappi (Finlandia/Ford Fiesta) 3.09,0
5. Kalle Rovanpera (Finlandia/Toyota Yaris) 4.17,2
6. Sebastien Loeb (Francja/Hyundai i20) 5.04,7

SPRAWDŹ: Chirurg o stanie Schumachera: Musimy sobie wyobrazić osobę znacznie różniącą się od tej, którą pamiętamy z torów F1

Artykuł pochodzi z kategorii: Sport

Arkadiusz Grochot