Sześciokrotny mistrz świata Francuz Sebastien Loeb (Citroen C4 WRC) jest po trzynastu odcinkach specjalnych liderem Rajdu Meksyku. Rajd jest drugą eliminacją samochodowych mistrzostw świata. Dobrze jedzie Michał Kościuszko (Ford Fiesta S2000), na 12. odcinku był ósmy. Norweg Petter Solberg (Citroen C4 WRC) spadł w klasyfikacji generalnej na drugie miejsce, a trzecie miejsce zajmuje Francuz Sebastien Ogier (Citroen C4 WRC).

Do startu w drugim sobotnim etapie rajdu nie został dopuszczony Fin Kimi Raikkonen, który poprzedniego dnia miał poważny wypadek i mechanicy nie byli w stanie naprawić auta. Zdaniem komisarzy sportowych, start takim samochodem (Citroen C4 WRC) z uszkodzoną klatką bezpieczeństwa zagrażał życiu zawodników.

W piątek pecha miał również Michał Kościuszko. Na dojeździe do startu do szóstego odcinka specjalnego w jego samochodzie zerwał się pasek alternatora i jazdy nie można było kontynuować. Kościuszko jedzie nadal dzięki systemowi superally, ale po doliczeniu karnych minut nie ma już szans na zwycięstwo w SWRC.