Francuz Sebastien Loeb (Citroen) prowadzi po drugim dniu Rajdu Jordanii, który jest trzecią eliminacją mistrzostw świata. Michał Kościuszko (Ford Fiesta S2000), jadący w systemie superrally, jest drugi w kategorii SWRC i 14. w klasyfikacji generalnej.

W czwartek Kościuszko zerwał pasek alternatora i by móc pojechać w piątek, musiał przyjąć 10 minut kary. Spisał się na tyle dobrze, by awansować na drugą pozycję w SWRC. Do prowadzącego Xaviera Ponsa traci jednak 9.03,7 min.

Bohaterem drugiego dnia był broniący tytułu mistrz świata Sebastian Loeb, który wygrał cztery z sześciu odcinków specjalnych i z trzeciego awansował na pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej. Jego przewaga nad drugim w klasyfikacji Francuzem Sebastienem Ogierem (Citroen) wynosi 24,6 s. Trzeci jest Fin Jari-Matti Latvala (Ford Focus WRC), który traci do Loeba 27,7.

Jestem zadowolony z występu, choć liczyłem, że uda się uzyskać większą przewagę. Do samego końca dawałem z siebie wszystko i wątpię, bym mógł pojechać te odcinki lepiej - ocenił Loeb.

Ósme miejsce w klasyfikacji generalnej zajmuje były mistrz świata Formuły 1 - Fin Kimmi Raikonnen (Citroen). Do Francuza traci 8.09,0.

Pech spotkał w piątek jego rodaka, zwycięzcę Rajdu Jordanii z 2008 roku, Mikko Hirvonena. Wicemistrz świata i wicelider bieżącej rywalizacji urwał zawieszenie w swoim Fordzie. Liczy, że będzie mógł w sobotę wystartować w systemie superrally, ale do tego czasu mechanicy muszą usunąć usterkę.

Impreza zakończy się w sobotę, a kierowcy mają do przejechania osiem odcinków specjalnych. Rajd Jordanii jest najniżej rozgrywaną imprezą samochodową na świecie. Większość tras przebiega w obszarze depresji Morza Martwego, ponad 400 metrów poniżej poziomu morza. Szutrowe odcinki specjalne poprowadzone zostały w zachodniej i północnej części kraju.

Klasyfikacja po 1. etapie (7 odcinków specjalnych)

1. Sebastien Loeb Francja Citroen 2:41.06,7
2. Sebastien Ogier Francja Citroen strata 24,6
3. Jari-Matti Latvala Finlandia Ford 27,7
4. Petter Solberg Norwegia Citroen 43,2
5. Daniel Sordo Hiszpania Citroen 48,8
6. Matthew Wilson W. Brytania Ford 5.05,7
7. Federico Villagra Argentyna Ford 6.51,0
8. Kimi Raikkonen Finlandia Citroen 8.09,0
9. Henning Solberg Norwegia Ford 10.04,0
10. Xavier Pons Hiszpania Ford 10.17,7
...
14. Michał Kościuszko Polska Ford 19.21,4