Reprezentant gospodarzy Jari-Matti Latvala (Volkswagen Polo-R) wciąż prowadzi w Rajdzie Finlandii. Drugi w klasyfikacji, jego kolega z ekipy Francuz Sebastien Ogier, traci jednak tylko 3,4 sekundy. Robert Kubica (Ford Fiesta WRC) awansował na 39. miejsce.

Latvala wyprzedzał Ogiera już o 30 sekund. Na 20. odcinku specjalnym uszkodził jednak hamulce. Francuz, który broni tytułu mistrza świata, wygrał natomiast cztery ostatnie sobotnie oesy i odrobił straty. Trzeci po kolejnym dniu rajdu jest Brytyjczyk Kris Meeke (Citroen DS3), który jest wolniejszy od Latvali o 32,4 sekundy.

Kubica, który w piątek wpadł do rowu i poważnie uszkodził samochód, kontynuuje rajd, ale z dużą karą czasową. W sobotę plasował się na poszczególnych oesach na pozycjach 7-10. Awansował w ten sposób z szóstej dziesiątki na 39. miejsce, tracąc do lidera ponad 48 minut.

W niedzielę odbędą się trzy ostatnie oesy. Z dotychczasowych 63. edycji imprezy, nazywanej wcześniej Rajdem Tysiąca Jezior, aż 52 wygrali gospodarze. Najwięcej triumfów, po siedem, odnieśli Hannu Mikkola i Marcus Groenholm.

(MRod)