Rajd Dakar: Peterhansel wygrał etap, Przygoński szósty

Wtorek, 16 stycznia 2018 (23:39)

​Francuz Stephane Peterhanshel był najszybszym kierowcą na dziesiątym etapie Rajdu Dakar, z Salty do Belen w Argentynie. Jakub Przygoński zajął szóste miejsce, tracąc do trzynastokrotnego triumfatora imprezy ponad 23 minuty.

Rafał Sonik już po operacji. "Rokowania są dobre"

Bez komplikacji przebiegła operacja stawu kolanowego rajdowca Rafała Sonika, którą przeprowadzili lekarze ze szpitala w szczecińskim Zdunowie. „Minie co najmniej kilka miesięcy, zanim zacznie trenować” – powiedział chirurg dr Dariusz Larysz. czytaj więcej

Peterhansel dzięki temu awansował na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej i zmniejszył do 50 minut stratę do prowadzącego Hiszpana Carlosa Sainza. Przygoński wciąż zajmuje szóstą lokatę.

We wtorek nastąpiła zmiana lidera w kategorii motocykli. Prowadzący dotychczas Francuz Adrien Van Beveren na trzy kilometry przed metą uległ ciężkiemu wypadkowi i musiał się wycofać.

Według wstępnej diagnozy złamał prawy obojczyk, doznał również urazu klatki piersiowej i grzbietu. Został ewakuowany helikopterem do punktu medycznego na biwaku.

Nowym liderem został zwycięzca odcinka Austriak Matthias Walkner. Najlepszy z Polaków, Maciej Giemza, zajął 27. miejsce, a w klasyfikacji generalnej przesunął się z 32. na 29. Pozycję.

W kategorii quadów etap wygrał Argentyńczyk Nicolas Cavigliasso. Prowadzi zdecydowanie trzeci na mecie Chilijczyk Ignacio Casale.