Mistrz świata Formuły 1 z 2007 roku Kimi Raikkonen na razie nie wraca na tor wyścigowy. Fin w tegorocznym sezonie będzie natomiast kontynuował starty w rajdowych mistrzostwach świata - zaczyna w dniach 11-13 lutego w Rajdzie Szwecji.

Rozgrywany od 1950 roku Rajd Szwecji będzie w tym roku pierwszą z trzynastu zaplanowanych rund mistrzostw świata. Na liście zgłoszeń jest ponad 130 załóg, z siedmiokrotnym mistrzem świata Francuzem Sebastienem Loebem na czele.

Raikkonen pojedzie, tak samo jak Loeb, nowym rajdowym modelem Citroena - DS3 WRC, który zastąpi znany od lat model C4 WRC. Nowy samochód w porównaniu z autami WRC z lat ubiegłych ma także silnik z turbodoładowaniem, ale o pojemności zmniejszonej z 2 do 1.6 litra. Utrzymano napęd 4x4, ale wprowadzono wiele innych zmian konstrukcyjnych, które mają za zadanie znaczne obniżenie kosztów utrzymania teamu w mistrzostwach świata.

W Rajdzie Szwecji wystartuje dwanaście nowych samochodów WRC - cztery Citroeny DS3 (pojadą nimi Loeb, jego rodak Sebastien Ogier, mistrz świata w 2003 roku Norweg Petter Solberg i Raikkonen) oraz osiem Fordów Fiesta, za kierownicami których usiądą m.in. Finowie Jari-Matti Latvala (wicemistrz świata w sezonie 2010) i Mikko Hirvonen.

Raikkonen i Solberg będą reprezentować zespół ICE 1 Racing, natomiast Loeb i Ogier pojadą w teamie fabrycznym.