Radosław Kawęcki popłynie po medal w Barcelonie

Poniedziałek, 29 lipca 2013 (11:03)

Klaudia Naziębło i Radosław Kawęcki na 100 m stylem grzbietowym oraz Jan Świtkowski na 200 m kraulem wystartują w dzisiejszych eliminacjach pływackich mistrzostw świata w Barcelonie. Cała trójka będzie rywalizowała o awans do półfinału i ewentualne o miejsce w finale.

Przed dwoma laty w Szanghaju biało-czerwoni wywalczyli jeden medal. Konrad Czerniak był drugi na 100 m stylem motylkowym.

Będą to wyjątkowe zawody, bo po raz pierwszy od wielu lat na listach startowych zabrakło dwóch nazwisk - Otylii Jędrzejczak i Michaela Phelpsa. Najlepsza polska pływaczka oficjalnie jeszcze nie zakończyła sportowej kariery, ale wkrótce możemy się tego spodziewać. Deklarację usłyszeliśmy za to z ust Amerykanina, który choć nie będzie już dominatorem na kolejnych imprezach, wciąż budzi wielkie zainteresowanie. Phelps odwiedził Barcelonę przy okazji obowiązków wobec sponsora. To wokół niego ustawiały się najdłuższe kolejki po autografy.

Mistrzostwa potrwają do 4 sierpnia. Eliminacje pokaże na żywo Eurosport (od godziny 10.00), podobnie jak sesje finałowe (od 18.00).

Artykuł pochodzi z kategorii: Sport

Maciej Jermakow