Arkadiusz Milik zdobył bramkę dla Napoli oraz zaliczył asystę, a jego zespół pokonał u siebie Sassuolo 2:0 w 1/8 finału piłkarskiego Pucharu Włoch. Polski napastnik został zmieniony w 90. minucie. W ekipie gospodarzy nie zagrał tym razem Piotr Zieliński.

Milik trafił do bramki w 15. minucie po strzale z bliska... udem, wykorzystując złą interwencję golkipera gości, który praktycznie trafił piłką w polskiego napastnika.

Awans Napoli do ćwierćfinału przypieczętował w drugiej połowie Fabian Ruiz. Będący tuż przy linii końcowej Milik odegrał mu piłkę, a Hiszpan popisał się precyzyjnym strzałem obok słupka.

W pozostałych niedzielnych meczach Torino przegrało z Fiorentiną 0:2 (bramkarz Bartłomiej Drągowski był rezerwowym w zwycięskiej ekipie), a Inter wygrał z występującym klasę niżej Benevento aż 6:2.

Dzień wcześniej Juventus Turyn, z Wojciechem Szczęsnym w bramce, pokonał na wyjeździe Bolognę 2:0. Łukasz Skorupski był rezerwowym golkiperem gospodarzy.

Z rozgrywek odpadła tego dnia Sampdoria Genua, która po dogrywce przegrała u siebie z Milanem 0:2. Z trójki Polaków w podstawowym składzie Sampdorii zagrał tylko Karol Linetty, ale już w 21. minucie opuścił boisko z powodu kontuzji. W 95. minucie wszedł do gry Dawid Kownacki, natomiast Bartosz Bereszyński nie znalazł się w kadrze meczowej.

W innym sobotnim meczu tej fazy Lazio pokonało u siebie trzecioligową Novarę 4:1.