Trzecia drużyna piłkarskiej ekstraklasy Niemiec w ubiegłym sezonie Bayer Leverkusen przegrał w 1/16 finału krajowego Pucharu z występującym w 3. lidze zespołem Sportfreunde Lotte. Swój mecz z rywalem z niższej dywizji przegrał także Freiburg Rafała Gikiewicza.

Stefan Kiessling z Bayeru Leverkusen /PAP/EPA/GUIDO KIRCHNER /PAP/EPA

Bayer, uczestnik trwającej edycji Ligi Mistrzów, po 90 minutach remisował u siebie ze znacznie niżej notowanym rywalem 1:1, a po dogrywce 2:2. Obie bramki dla gości uzyskał Kevin Volland (w 25. i 95. minucie). Lotte dwukrotnie zdołało doprowadzić do wyrównania - po samobójczym trafieniu Roberto Hilberta (47.) i golu Kevina Freibergera (105.), mimo że od 78. minuty grało w dziesiątkę. W rzutach karnych gospodarze wygrali 4-3. Jedną z "jedenastek" wykorzystał były reprezentant Polski do lat 19 Andre Dej, który rozegrał cały mecz.

Także po serii rzutów karnych z Pucharu Niemiec odpadł SC Freiburg. Debiutujący w jego barwach Gikiewicz obronił dwie próby, ale jego zespół i tak przegrał z drugoligowym SV Sandhausen 3-4. Po 120 minutach był remis 3:3. W ekipie gości 85 minut rozegrał Daniel Łukasik, a Jakub Kosecki był poza kadrą.

Z awansu cieszyły się za to inne ekipy, które mają Polaków w kadrze. Arminia Bielefeld pokonała na wyjeździe Dynamo Drezno 1:0. W barwach gości w 84. minucie na boisko wszedł Tomasz Hołota, ale zabrakło Michała Maka. Z kolei TSV Monachium, w którego kadrze meczowej nie zmieścił się Sebastian Boenisch, wyeliminowało Wuerzburger Kickers 4-3 w karnych (0:0).

W 1/8 finału zagrają także m.in. Hertha Berlin, która wyeliminowała na wyjeździe FC Sankt Pauli (cały mecz Waldemara Soboty w ekipie gospodarzy) oraz Borussia Moenchengladbach - pogromca VfB Stuttgart, którego rezerwowym był Marcin Kamiński. W środę swoje spotkania rozegrają m.in. Bayern Monachium Roberta Lewandowskiego oraz Borussia Dortmund Łukasza Piszczka. Rywalami będą FC Augsburg i Union Berlin.