W przyszłym sezonie w Polsce odbędą się trzy konkursy Pucharu Świata w skokach narciarskich - dwa w Zakopanem i jeden w Wiśle. To już pewne na 99 procent - poinformował prezes Polskiego Związku Narciarskiego Apoloniusz Tajner.

Wstępne ustalenia zapadły już kilka miesięcy temu, a teraz w Zakopanem usiedliśmy z dyrektorem Pucharu Świata Walterem Hoferem i praktycznie to zaklepaliśmy. Zawody w Wiśle odbędą się w piątek, a w sobotę i niedzielę w Zakopanem. Oficjalnie musi to jeszcze zostać zatwierdzone w kwietniu podczas wiosennej konferencji FIS, ale według mnie to formalność - powiedział Tajner.

Chcieliśmy zorganizować zawody pucharowe w dwa różne weekendy, ale nie zyskało to akceptacji. FIS jeszcze do tego nie dojrzała - dodał prezes PZN.

W Wiśle, na nowej skoczni im. Adama Małysza, zawody miałyby się odbyć 27 stycznia, a w Zakopanem na Wielkiej Krokwi 28 i 29 stycznia 2012 roku.

W ten weekend w Zakopanem odbyły się trzy konkursy PŚ, ale jeden z nich w zastępstwie odwołanych wcześniej zawodów w Harrachovie.