PŚ w skokach. Wiemy, którzy Polacy wystąpią w pierwszych zawodach

Piątek, 14 października 2016 (05:46)

Siedmiu Polaków, w tym dwukrotny mistrz olimpijski Kamil Stoch oraz triumfator Letniej Grand Prix Maciej Kot, wystąpią w pierwszych zawodach Pucharu Świata w skokach narciarskich w fińskim Kuusamo. Inauguracja sezonu odbędzie się za nieco ponad miesiąc.

Austriacki szkoleniowiec Stefan Horngacher, który po ostatnim - mało udanym - sezonie przejął kadrę A po Łukaszu Kruczku, dosyć wcześnie odsłonił karty. Oprócz Stocha i Kota w dniach 24-26 listopada o pierwsze punkty walczyć będą Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Klemens Murańka, Stefan Hula oraz Aleksander Zniszczoł.

Jak poinformował późnym wieczorem Polski Związek Narciarski była to wspólna decyzja wszystkich trenerów kadr narodowych, która zapadła po mistrzostwach Polski w Wiśle oraz wspólnym zgrupowaniu w Predazzo.

To był mój tegoroczny cel, by znaleźć się w grupie prowadzonej przez Stefana Horngachera i naprawdę ciężko na to pracowałem. Dalej będę dawał z siebie wszystko, bo chcę osiągać jak najlepsze wyniki i konsekwentnie realizować moje cele na zimę - zapewnił Zniszczoł.

(mpw)

Artykuł pochodzi z kategorii: Sport