Adam Małysz, który w wyniku upadku w niedzielnym konkursie Pucharu Świata w skokach w Zakopanem doznał urazu kolana, wystartuje w najbliższych zawodach w Willingen. "Małysz zrezygnuje jedynie z kwalifikacji" - powiedział prezes Polskiego Związku Narciarskiego Apoloniusz Tajner.

Najlepszy polski skoczek upadł podczas lądowania w pierwszym skoku niedzielnego konkursu na Wielkiej Krokwi. Z zeskoku został zwieziony przez ratowników, ale do szatni wrócił o własnych siłach. Badania potwierdziły, że uraz kolana nie jest poważny. Zdaniem lekarza kadry Aleksandra Winiarskiego nie ma przeszkód, by skoczek z Wisły wystartował w Willingen.

Małysz już raz wygrał w Willingen, w 2001r. Wtedy też ustanowił rekord skoczni, który dopiero w 2005r. pobił Fin Janne Ahonen.

W sobotę skoczkowie będą rywalizować w konkursie drużynowym, a w niedzielę indywidualnie. W ubiegłym roku w Willingen zabrakło Małysza, który przygotowywał się w tym czasie do Igrzysk Olimpijskich w Vancouver. Pod jego nieobecność Polacy zajęli dopiero 10. miejsce.

W klasyfikacji generalnej prowadzi Austriak Thomas Morgenstern - 1384 punkty. Małysz jest czwarty, traci 549 pkt. do lidera.

Adam Małysz może wystartować w najliższych zawodach w Willingen