Czterech polskich skoczków wystartuje w jutrzejszym konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Sapporo. Kwalifikacje wygrał Niemiec Michael Uhrmann - 137,5 m. Drugie miejsce zajął Japończyk Shohei Tochimoto - 123,5 m, a trzecie jego rodak Fumihisa Yumoto - 125,5 m. Najlepszy z reprezentantów Polski - Piotr Żyła został sklasyfikowany na 13. pozycji.

Adam Małysz, który nie musiał uczestniczyć w kwalifikacjach uzyskał 129,5 m, co dało mu drugi wynik wśród najlepszych zawodników. Polski skoczek prezentował wysoką formę także podczas dwóch treningów. W pierwszym wylądował na 135,5 m (drugi rezultat), a w drugim oddał najdłuższy - 133,5 m.

Rafał Śliż zajął w eliminacjach 22. miejsce - 105 metrów, a Maciej Kot był 28. - 101,5 metra. W eliminacjach przepadł Jakub Kot.

Lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Austriak Thomas Morgenstern oddał skok na odległość 126,5 m. Ze swojej próby zrezygnował Szwajcar Simon Ammann.