PŚ w siatkówce: Biało-czerwoni trenują, a Kurek się leczy

Wtorek, 8 listopada 2011 (07:27)

Reprezentacja Polski siatkarzy trenuje w Spale przed wylotem na Puchar Świata, który odbędzie się w Japonii. W zajęciach nie uczestniczy Bartosz Kurek. Przyjmujący PGE Skry Bełchatów zmaga się z bólem kręgosłupa. Nie wiadomo, czy zdąży wyleczyć się przed podróżą do Azji.

Kurek ma za sobą badania rezonansem magnetycznym. Siatkarz ma wypuklinę w kręgosłupie. Zdaniem lekarzy, przerwa w treningach i odpowiednia rehabilitacja powinny jednak pomóc Kurkowi szybko wrócić do pełnej sprawności.

To, czy gracz PGE Skry Bełchatów wyjedzie z kadrą do Japonii, ma się rozstrzygnąć pod koniec tygodnia. Selekcjoner biało-czerwonych Andrea Anastasi nie musi się jednak spieszyć z decyzją, gdyż skład na mecze PŚ można zgłosić nawet dzień przed pierwszym występem w turnieju. Polacy rywalizację w PŚ rozpoczną 20 listopada pojedynkiem z Kubą.

W związku z dolegliwościami Kurka Anastasi zdecydował się jednak powołać dodatkowo na zgrupowanie przyjmującego Asseco Resovii Rzeszów Mateusza Mikę.

Po treningach w Spale kadrowicze przeniosą się do Legionowa, gdzie w piątek i sobotę rozegrają dwa sparingi z reprezentacją Czech. We wtorek z Warszawy odlecą do Japonii, gdzie będą walczyć o prawo występu w przyszłorocznych igrzyskach w Londynie. Awans wywalczą trzy najlepsze drużyny.

Artykuł pochodzi z kategorii: Sport

RMF24-PAP