Czterech polskich skoczków wystąpi w pierwszej serii konkursu skoków narciarskich w Harrachovie zaliczanym do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Kwalifikacje wygrał reprezentant gospodarzy - Roman Koudelka, który uzyskał 200,5 metra. Drugi był Słoweniec Robert Kranjec (200 m i 196,2 pkt), a trzecie miejsce zajął jego rodak Jurij Tepes (195,5 m i 194,3 pkt). Adam Małysz, który miał zapewniony udział w konkursie uzyskał 200,5 metra.

W ekipie biało-czerwonych najlepiej zaprezentował się Jakub Kot, który poszybował na odległość 181,5 metra. Stefan Hula zajął 28. miejsce - 154,5 m. Do konkursu nie awansowali Dawid Kubacki - 148 metrów i Marcin Bachleda - 128 metrów. Kamil Stoch zrezygnował ze swojej próby, bo pozwalało mu na to miejsce w klasyfikacji Pucharu Świata. Zwycięzca turnieju Czterech Skoczni - Austriak Thomas Morgenstern zanotował 211 metrów.

Początek pierwszej serii konkursowej o godzinie 16.