Delegacja Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS) pozytywnie oceniła stan przygotowań do organizacji po raz pierwszy w historii w Polsce, na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie zawodów Pucharu Świata w biegach narciarskich. Impreza ma się odbyć w lutym przyszłego roku.

Przez dwa dni zapoznaliśmy się ze stanem przygotowań do organizacji zawodów Pucharu Świata w Szklarskiej Porębie 17-18 lutego. Inspekcja wypadła niezwykle pozytywnie. Moją opinię podzielili towarzyszący mi specjalistka ds. mediów Sandra Spitz oraz mój zastępca Pierre Mignere. Sporo czasu poświęciliśmy na ustalenie szczegółowych planów zawodów oraz spraw promocyjnych - powiedział dyrektor konkurencji biegów FIS Szwajcar Juerg Capol.

17 lutego kobiety i mężczyźni rywalizować będą o punkty Pucharu Świata w sprincie techniką dowolną. Następnego dnia kobiety wystartują na 10 km, a mężczyźni na 15 km techniką klasyczną.

W niedzielę planowany jest World Uphill Trophy narciarskiego biegu i zjazdu ze Szrenicy do Szklarskiej Poręby. Impreza jest pomysłem Juerga Capola i ma szansę znaleźć się w przyszłości w kalendarzu Pucharu Świata. Justyna Kowalczyk już wcześniej zapowiedziała, że nie wystartuje w tym biegu.