Reprezentująca Słowację Anastazja Kuzmina wygrała zawody biathlonowego Pucharu Świata w sprincie na 7,5 km w austriackim Hochfilzen. Na drugim miejscu uplasowała się Daria Domraczewa. Na najniższym stopniu podium stanęła Finka Kaisa Maekaeraeinen. Polskie biathlonistki bardzo słabo strzelały. Najlepiej spisała się 19-letnia Monika Hojnisz, uzyskując 33. czas.

Agnieszka Cyl była 39., Paulina Bobak 65., Weronika Nowakowska-Ziemniak 74. Najgorzej spisała się Magdalena Gwizdoń, finiszując na 88. miejscu.

Urodzona w Tiumeniu w Rosji 26-letnia Kuzmina od 2008 roku występuje w barwach Słowacji. W Vancouver zdobyła dwa medale olimpijskie: złoty w sprincie oraz srebrny w biegu na dochodzenie. Dzisiaj o prawie 20 sekund wyprzedziła Domraczewą, która z ostatnich igrzysk przywiozła brąz wywalczony w biegu na 15 km. Cztery sekundy za nią finiszowała Finka, która w imponującym stylu rozpoczęła sezon i prowadzi w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Po raz pierwszy w tym sezonie zaprezentowała się obrończyni Kryształowej Kuli Magdalena Neuner. Niemka nie wystartowała z powodu grypy. Mistrzyni olimpijska zajęła w sprincie 7. pozycję.