Ok. 80 zawodników z 20 krajów weźmie udział w zawodach Pucharu Świata w skokach w Zakopanem. Organizatorzy spodziewają się 28 tys. kibiców i 1 tys. VIP-ów, w tym ambasadorów 12 krajów.

Puchar Świata w skokach narciarskich odbędzie się 29 i 30 stycznia. Organizatorzy spodziewają się dużych problemów z dojazdem. Niemal w przeddzień zawodów do Oświęcimia przyjedzie kilkadziesiąt delegacji z całego świata, ruch na drogach będzie więc wzmożony.

Zmieniają się też turnusy ferii zimowych - 5 województw kończy, 5 kolejnych zaczyna, a co najważniejsze: zainteresowanie zakopiańskimi zawodami jest w tym toku rekordowe. Bilety sprzedano już w listopadzie.

Blisko 20 państw przysyła swych zawodników i chyba jeszcze więcej delegacje, które mają podglądać przygotowania do imprezy, uznawanej przez FIS za wzorową. Zapowiada się więc prawdziwy najazd na zimowa stolicę Polski.

Porządku i bezpieczeństwa podczas imprezy pilnować będzie prawie 450 policjantów, 300 ochroniarzy oraz kilkudziesięciu strażaków i medyków. Dodatkowe patrole policyjne i strażackie będą czuwały przez cały ostatni weekend stycznia nad bezpieczeństwem i płynnością ruchu na trasie Kraków - Zakopane.